Tarasy wykonane z najlepszej jakości drewna

W przypadku, kiedy zamierzamy wybudować taras, zwykle pierwszą decyzję podejmujemy odnośnie jego budulca – tu trzeba podkreślić, że zdecydowanie nie ma to jak taras z drewna, który jest jedynym w pełni naturalnym rozwiązaniem, co sprawia, że nie szkodzi on w żaden sposób ani naszemu zdrowi ani też środowisku naturalnemu. Zatem, jeśli mamy problemy ze zdrowiem – zwłaszcza skłonność do alergii, powinniśmy zdecydowanie wybrać taras z drewna egzotycznego, który na pewno na m nie zaszkodzi, bowiem jego deski nie są nawet nasączone chemicznym impregnatem.

Taras egzotyczny to dobre wyjście także innego powodu. W przypadku, kiedy zamierzamy spędzać w nim wile czasu w najcieplejsze miesiące w roku, powinniśmy stanowczo postarać się by nasz drewniany taras pozbawiony był innych elementów wykończeniowych niż właśnie drewno. Przyczyna jest dość oczywista – np. płytki ceramiczne, nawet te wysokiej jakości, nagrzewają się w bardzo nieprzyjemny sposób – przekonamy się o tym zwłaszcza chodząc boso po ich powierzchni.

A tymczasem drewno pozostaje ciepłe, jednak nie gorące. To niejedyna zaleta tarasu drewnianego, która pozwala stwierdzić istotną przewagę w stosunku do tarasów wykonanych nawet z najlepszych płytek ceramicznych -warto jeszcze nadmienić, że drewno, zwłaszcza to egzotyczne, lepiej wygląda po upływie lat. Tymczasem płytki tracą niestety kolor, często także pękają, a ich wymiana może być bardzo kłopotliwa. Zupełnie inaczej niż w przypadku tarasów drewnianych – pojedyncze deski można wymienić bardzo szybko.