Świetliki dachowe

 

Świetliki dachowe zyskują w Polsce coraz większą popularność. Coraz więcej osób wpuszcza z ich pomocą światło do wnętrz swoich mieszkań i biur. To optymalny sposób, by ożywić pomieszczenia,  które nie mają dostępu do okien. Wiele osób jednak nie wie, czy w przypadku ich wnętrza świetliki dachowe się sprawdzą, jak również który model będzie najbardziej odpowiedni.

            W przypadku wyboru świetlika dachowego największe znaczenie ma kształt dachu, na jakim ma zostać zamontowany wspomniany element. Na rynku spotkać można zarówno świetliki stworzone z myślą o dachach płaskich, jak i o dachach skośnych. Nie bez znaczenia jest również przeznaczenie samego okienka. Jeśli ma on doświetlać krótki korytarz na poddaszu, wystarczy niewielki prostokątny lub okrągły świetlik. W przypadku dużych powierzchni, jak obiekty biurowe lub handlowe o dużym metrażu, lepiej sprawdzą się świetliki łukowe, dwuspadowe lub kalenicowe.Wszystkie te świetliki obejrzeć możecie na http://dwdbautech.pl

            Wiele osób chce przy pomocy świetlików wprowadzić światło do pomieszczeń na niższych kondygnacjach, np. w piwnicach czy na parterach. Można tego dokonać przy pomocy świetlików z elastycznym tunelem, w którym odbija się światło, jednak pomiędzy dachem a sufitem oświetlanego wnętrza nie może być odległość większa niż 6m.