kamieniarstwo budowlane

 

Onyks, to odmiana chalcedonu, bardzo ceniony zarówno w jubilerstwie, jak i kamieniarstwie.
Onyks posiada strukturę warstwową czarno-białą.
W kamieniarstwie onyks, to także wapienne skały niekwarcowe, zawierające głównie przezroczysty sparyt.

Onyks to bardzo cenny kamień, występujący między innymi w Meksyku, Pakistanie, Egipcie i Włoszech. Zależnie od pochodzenia może charakteryzować się różnymi barwami, przeplatanymi pasmami innych kolorów. W kamieniarstwie wykorzystuje się onyksy z przewagą białego, żółtego i zielonego.

Wspólną cechą onyksu jest duża przezroczystość , co czyni ten kamień bardzo dekoracyjny, zwłaszcza  w zastosowaniach ze sztucznym i naturalnym światłem.

Płyty onyksowe wyglądają bardzo pięknie w salonach i łazienkach. Podświetlone światłem, tworzą niepowtarzany klimat i koloryt wnętrza.

Onyks jest dość trudny w obróbce kamieniarskiej, gdyż jest materiałem kruchym. Z tego też powodu, powinien być powierzany wyspecjalizowanym zakładom, dysponującym właściwym sprzętem i technologią obróbki.

Płyty z onyksu także doskonale wyglądają jako części wykładzin ściennych.
Z uwagi na piękny rysunek powierzchni, onyks najlepiej wygląda w postaci pełnego szlifu.

W kamieniarstwie onyks może także stanowić bardzo wdzięczy materiał dla wykonywania szerokiego asortymentu drobnych produktów, takich jak blaty stolików, przesłony źródeł światła i wiele innych  elementów upiększających nawet najbardziej wyszukane wnętrza.

Architekci sięgają często po onyks w projektach eleganckich posadzek, kolumn i schodów. Zamówić to wszystko możecie w firmie KrisTom!

Onyks jest pięknym kamieniem o niepowtarzalnych deseniach i kolorów i może stanowić bardzo interesującą ofertę kamieniarską, nawet dla najwybredniejszych klientów.