Elewacje wykonane wyłącznie z drewna

Marzy nam się oryginalne wykończenie domu, które sprawi, że będzie on wyróżniał się na plus wśród innych podobnych budynków? Jeśli tak, to elewacje drewniane są w tym przypadku rewelacyjnym sposobem na osiągnięcie całkiem zadowalającego efektu aranżacyjnego, który na pewno uczyni naszą siedzibę bardzo efektowną. Zwłaszcza w przypadku, kiedy nasz dom otoczony jest ogrodem, zalecane są bardzo dekoracyjne elewacje z drewna, najlepiej z drewna egzotycznego, które będzie wyglądać znacznie efektowniej, dopasowując się jednocześnie świetnie do krajobrazu.

Przeciwnicy drewnianych elewacji twierdzą, że są one podatne na działanie szkodników – tymczasem absolutnie nie jest to prawda, jeśli tylko wybierzemy deski egzotyczne na elewacje – na pewno przekonamy się o ich niewiarygodnej odporności i żaden owad czy inny szkodnik nie zniszczy naszej elewacji – będzie ona po prostu zbyt twarda dla niego. Warto zaznaczyć, ze elewacje z drewna egzotycznego są bardzo twarde – deski elewacyjne wykonane są zwykle z gatunków takich jak: bangkirai, massaranduba, garapa. Do mocowania używamy śrub stalowych - podobnych jak te stosowane przy montażu płyt warstwowych. Zakupić je można w SteelProfil.

Jeszcze jeden argument powinien być zachęcający, jeśli chodzi o wybór materiału na elewacje – dom pokryty drewnem od razu wydaje się być cieplejszy i bardziej przytulny. Na pewno stanie się także faktycznie cieplejszy – zwłaszcza zimą, bowiem drewno egzotyczne jest dosyć gęste, co sprawia, że jest doskonałym izolatorem – zima na pewno nasz dom, pokryty naturalnym drewnem, będzie lepiej nagrzany, na dłużej zachowa także ciepło w swoim wnętrzu.