Deska egzotyczna - zastosowanie

Jeśli nie mamy pomysłów na to, z czego wybudować różne drobne drewniane obiekty architektoniczne, to może deska egzotyczna stanie się dla nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy, że wyjątkowe cechy drewna egzotycznego predestynują je właśnie do wykorzystania w szeroko rozumianej architekturze ogrodów, co na pewno szybko zauważymy podczas aktywnego użytkowania desek egzotycznych.

Deska egzotyczna to przede wszystkim materiał bardzo wytrzymały na działanie wszystkich możliwych warunków atmosferycznych – nieważne, czy chodzi o deszcz czy słońce lub grad – drewno egzotyczne przetrzyma to wszystko bardzo dobre, nie ulegając zniszczeniu. Także temperatura nie jest w stanie wyrządzić szkód deskom egzotycznym, choć trzeba przyznać, że niektóre z nich powinny mieć zabezpieczone końce, aby nie wysychać latem. Warto tez nadmienić, że deski egzotyczne zazwyczaj wykazują bardzo wysoką gęstość, co sprawia, że stanowią nie najgorszą izolację – zarówno cieplna jak i akustyczną.

Wiele gatunków egzotycznych np. lapacho, teak cechują się dość wysoką zawartością substancji tłuszczowych, co ma wymiar praktycznych, bowiem deski egzotyczne z tych gatunków są odporne na działanie wody. Trzeba jednak przyznać, że nawet te deski egzotyczne, które cechują się bardzo wysoką higroskopijnością (bangkirai) bez problemu znoszą rozmaite warunki atmosferyczne, zatem nie musimy się lękać, że deki egzotyczne ulegną odkształceniom. Zatem bez cienia wątpliwości wybór deski egzotycznej będzie najlepszym z możliwych rozwiązaniem.